Druk reklamowy

Nasza drukarnia zajmuje się kompleksową reklamą drukowaną. Wiemy jak ważna jest reklama bez względu na branżę. Nasze działania marketingowe pomogą osiągnąć sukces Twojej firmie. Oferta druku reklamowego w drukarni XtraPrint jest bardzo szeroka. Dzięki temu, kompleksowo możemy zająć się tworzeniem Twojej reklamy. Wykonujemy druk reklamowy potrzebny w każdym przedsiębiorstwie. Wizytówki czy pieczątki to pierwszy krok w budowaniu marki. Dzięki odpowiedniej reklamie możesz dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów. Mimo popularnego dzisiaj marketingu internetowego, promocja firmy poprzez druk reklamowy jest nadal ważnym elementem w działaniach marketingowych. Druk reklamowy jest doskonałym uzupełnieniem kampanii marketingowej.

Zapoznaj się z naszą ofertą

Rodzaje druku reklamowego

Druk cyfrowy

Stosowany jest przy niewielkich nakładach. Nowoczesny druk cyfrowy nie różni się jakościowo od druku offsetowego. Główną zaletą druku cyfrowego jest możliwość szybkiej realizacji zlecenia. Jest to możliwe dzięki, krótkiego czasu potrzebnego do przygotowania maszyny drukującej. W druku cyfrowym możliwe jest spersonalizowanie każdej odbitki np. listy adresowej, numeru seryjnego, a także wprowadzanie zmian w projekcie w ostatniej chwili. W druku cyfrowym nie są potrzebne wydruki próbne. Kolejną zaletą druku cyfrowego jest szeroka gama kolorów.

Druk offsetowy

Wykorzystywany przy dużych i bardzo dużych nakładach liczących od setek do tysięcy egzemplarzy. Czas przygotowania maszyny drukującej offsetowo jest zdecydowanie dłuższy od przygotowania do drukowania maszyny cyfrowej. Wysoki jest koszt przygotowania matrycy, natomiast drukowanie dużych nakładów jest tańsze od wydruku cyfrowego. Druk offsetowy zapewnia bardzo dobrą jakość wydruku. Zaletą druku offsetowego jest możliwość druku nietypowych materiałach: kartonie, naklejkach samoprzylepnych oraz na większych formatach papieru. Dodatkowym atutem jest możliwość korzystania z kolorów, które nie znajdują się w standardowym zestawie CMYK. 

Druk ploterowy

Kolejnym rodzajem druku jest druk ploterowy. Korzystamy z niego przy wydrukach wielkoformatowych typu: plakaty, banery, billboardy, rollupy oraz na tkaninach. Zaletą druku ploterowego jest wodoodporność, dzięki temu gotowe wydruki można stosować na zewnątrz nie obawiając się o warunki atmosferyczne.